Impreza Maturzystów 2018

Warszawa, restauracja DZiK, 29. maja, godzina 18. Grupa studentów w białych koszulkach z dumnym napisem „Alumni EFC” dzielnie wdmuchuje powietrze w fioletowe i białe balony, którymi za chwilę zapełni się cała sala. Słychać ostatnie ustalenia co do przebiegu prowadzonej przez nich części wydarzenia, rozdzielanie zadań i przypominanie o tych już przydzielonych- wszystko po to, by jak najlepiej przywitać Maturzystów EFC, którzy już zaraz przybędą świętować zwieńczenie swojej trzyletniej przygody z programem Marzenie o Nauce.

Zrelaksowani, usatysfakcjonowani, uśmiechnięci- tak można by opisać tegorocznych Absolwentów Programu MoN. Trzyletnia podróż z Fundacją była dla nich nie tylko wyróżnieniem, ale też wyzwaniem, któremu podołali celująco. Po uroczystym powitaniu przez Panią Prezes i pana Igora Czerneckiego nadszedł czas na filmik przygotowany przez samych Maturzystów. Nietrudno było zauważyć, jak wiele przyjaźni zostało zawiązanych podczas ostatnich trzech lat, ile pozytywnych emocji tegoroczni Absolwenci wiążą z Fundacją.

Po rozdaniu dyplomów ukończenia Programu i pamiątkowym zdjęciu w promieniach majowego słońca Absolwenci powrócili na salę, by wziąć udział w przygotowanych przez nas konkursach- EFCiadzie i Marshmallow Challenge. Tegorocznym zwycięzcą pierwszego konkursu, czyli quizu wiedzy o Fundacji i nie tylko, okazała się drużyna Koordynatorów, czym zapewnili sobie podziw tłumu i stylowe dyplomy.

„Kilku kumpli i patyk albo dwa- postawię dom, w którym mieszkać się da”- brzmi nieprawdopodobnie? Maturzyści udowodnili, że z 20 nitek spaghetti, pianki, taśmy i sznurka można zbudować nie tyle dom, ale ponad 60-centymetrową wieżę.

Po części oficjalnej nastąpił czas zabawy z DJ-em, ale także dużej ilości rozmów, wspomnień i wspólnego wcinania kanapek. Studia, marzenia, cele- te tematy towarzyszyły Absolwentom przez cały wieczór, choć nie zabrakło też planów na wakacyjne wyjazdy. Całą Kolację najlepiej podsumuje zdanie zasłyszane w drodze powrotnej do hostelu: „Ale ja chcę jeszcze raz!”

Ilość Maturzystów chcących dołączyć do Alumnów pozytywnie nas zaskoczyła- jeszcze w trakcie imprezy skończyły się przywiezione przez nas formularze dołączenia do Stowarzyszenia, a kolejni chętni musieli wypełniać zgłoszenia online. Po tegorocznej Kolacji wróciliśmy naładowani nie tylko pozytywną energią, ale też z całym zastępem nowych Członków. Ich pozytywna energia na pewno wniesie dużo w działalność Stowarzyszenia, co na pewno niedługo będzie można zaobserwować.

Może Ci się również spodoba