Kiermasz i spotkanie przedświąteczne

Członkowie Stowarzyszenia Alumni EFC przy ogromnym wsparciu Stypendystów EFC i Koordynatorów połączyli swoje siły i stworzyli niesamowitą akcję pt. “Kiermasz Świąteczny”.

Wydarzenie to miało miejsce 17 grudnia 2016 roku podczas spotkania przedświątecznego Stowarzyszenia. Kwota uzyskana ze sprzedaży dzieł została przekazana na pomoc dla Stypendystki EFC. Każdy ma coś, co może dać innym. Z takiego założenia wyszli Alumni, wiedzieli, że w Fundacji EFC były i są utalentowane osoby. Jedni z nich umieją malować, rysować, piec, a inni potrafią świetnie uchwycić momenty i tak powstają zdjęcia, które zachwycają i oszałamiają.

Basia Animucka, która zajmowała się koordynowaniem tego projektu zwróciła się o pomoc do obecnych Stypendystów oraz absolwentów programu stypendialnego “Marzenie o Nauce”, aby ofiarowali efekty swojej twórczości na szczytny cel. To co wydarzyło się po napisaniu maila informującego o zbliżającej się akcji przeszło jej najśmielsze oczekiwania. Zgłosiło się kilkanaście osób, które postanowiło przekazać swoje obrazy, rysunki, fotografie. Nie zabrakło także zakładek do książek wykonanych techniką decoupage czy czapki robionej na drutach. Warto wspomnieć o tym, że w akcję udało się zaangażować osoby niezwiązane z Fundacją, m.in. Agatę Petyniak, która jako asystentka przedszkolanki z oddziału przy Zespole Szkół w Rudawie poprosiła swoją grupę przedszkolaków o pomoc w przedsięwzięciu.

Powstało mnóstwo pięknych choinek oprawionych w antyramy, które zdecydowanie wzbogaciły naszą wystawę. Kartki, bombki świąteczne, fotografie, obrazy, wypieki, wszystko rozłożone i wycenione, a członkowie Stowarzyszenia i goście przybywają. Towarzyszący temu klimat świąteczny potęguje emocje.

Po formalnej części spotkania wszyscy zostają zaproszeni do udziału w kiermaszu.  Pudełko z pieniędzmi zaczyna się wypełniać gotówką. Twórczość byłych i obecnych Stypendystów urzeka wszystkich uczestników spotkania, którzy wykazali się wielką hojnością. Kwoty za niektóre dzieła były względnie wysokie, a mimo to na wielu z nich udało się znaleźć kupca. Dlaczego? Bo ludzie lubią pomagać, szczególnie, jeśli znają cel.

Środki zbierane podczas kiermaszu były przeznaczone dla jednej ze Stypendystek EFC, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Spotkanie zbliżało się ku końcowi, więc czas na podliczenie. Ogromna radość wymieszana z zaskoczeniem. Udało się zebrać ponad 800 zł! Mamy nadzieję, że przekazany prezent pozwoli na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla Stypendystki. Pomagać może każdy i wszędzie, jeśli chce. Stowarzyszenie Alumni EFC pragnie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy przy Kiermaszu Świątecznym. Dziękujemy na Wasze wsparcie i hojność!

Może Ci się również spodoba