Kolacja Mistrzów 2018

Kolacja Mistrzów (i Mistrzyń!) to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu EFC. Doskonale pamiętamy, jak ogromne wrażenie wywarła na nas gdy uczestniczyliśmy
w niej jako stypendyści. Dlatego też, jak co roku z ogromną radością przyjechaliśmy do Jastarni jako przedstawiciele Stowarzyszenia Alumni EFC, aby pomóc przy organizacji kolacji. Była to dla nas również okazja do spotkania z koordynatorami, bliższego poznania naszych młodszych kolegów i koleżanek stypendystów oraz spędzenia razem czasu – chyba nic tak nie sprzyja integracji, jak wspólne spanie w namiocie.

29 lipca z samego rana wyruszyliśmy do Gdyni aby dopracować szczegóły wydarzenia. Gdy już wszystko było dopięte na ostatni guzik, sala perfekcyjnie przygotowana
a my piękni, eleganccy i obfotografowani – byliśmy gotowi na powitanie naszych gości.  Kolacja tradycyjnie już prowadzona była przez członków naszego Stowarzyszenia – Anię Kowalską i Dawida Gwoździa. Uroczystą mowę w naszym imieniu wygłosiła Kornelia Dziaduła. Tego dnia była prawdziwym gwoździem programu, bowiem miała również okazję wręczyć nagrodę  Sława EFC  jako jej laureatka z roku 2016.  Kolejną atrakcją wieczoru był występ Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego, której energetyczna muzyka porwała wszystkich obecnych – wielu również do tańca, oraz wprowadziła bardzo przyjemną atmosferę utrzymującą się aż do samego końca. Po zakończeniu oficjalnej części kolacji nadszedł czas swobodnych rozmów. Wielu  stypendystów oraz alumnów wykorzystało tę okazję do dalszej konwersacji z mistrzami, którzy oprócz bycia niezwykle inspirującymi ludźmi z imponującymi osiągnięciami okazali się również sympatycznymi rozmówcami.

Z Gdyni wyjechaliśmy zmęczeni, lecz podekscytowani i napełnieni pozytywną energią.  Był to dla nas wieczór pełen wrażeń i dobrej zabawy. Cieszymy się, że Stowarzyszenie Alumni EFC może  co roku przyczyniać się do organizacji tak wspaniałego wydarzenia.