Spotkanie Przedświąteczne 2017

Od czterech lat jako członkowie Stowarzyszenia Alumni EFC kultywujemy tradycję spotykania się w ostatni weekend przed Świętami Bożego Narodzenia na Spotkaniu Przedświątecznym. Jak co roku odbyło się ono w Warszawie, gdzie poprzedziło je Zebranie Walne.

Zebranie Walne jest idealną okazją do podsumowania prężnych działań Stowarzyszenia przez ostatni rok. Niczym w kalejdoskopie przed oczami przesuwały się wydarzenia minionego roku: zebrania Zarządu, Wielka Integracja czy Kolacja Mistrzów.W tym roku podjęliśmy jeszcze dwa bardzo ważne tematy. Po pierwsze, pod przewodnictwem Michała Maczugi dyskutowaliśmy o tym, w jaki sposób zachęcić absolwentów Programu MoN do działania w Stowarzyszeniu. Drugim elementem była burza mózgów w temacie coraz mocniej odznaczającym się w realiach XXI wieku, którą poprowadziły Aleksandra Kosińska oraz Barbara Animucka. Jak wzmocnić świadomość społeczną stypendystów EFC w środowisku zróżnicowanym kulturowo? – różnorodność pomysłów tylko utwierdziła nas w przekonaniu, jak kreatywni są Alumni EFC.

Wieczorem w świetnych nastrojach spotkaliśmy się wszyscy w prawdziwie rodzinnej atmosferze w Biurze Fundacji EFC przy Mokotowskiej 63/60. Po części oficjalnej i przemówieniach gospodarzy oraz gości nastąpił czas radosnych rozmów, zajadania świątecznych przysmaków oraz wspólnego kolędowania. Kluczowym punktem programu był Kiermasz Świąteczny poprzedzony licytacją. Licytowano torbę z logo Fundacji (Maciej Król, który prowadził aukcję zapewniał, że jest bardziej stylowa od Obag’a), obraz jednej ze Stypendystek oraz zdjęcie z Jesiennej Integracji Alumnów EFC autorstwa p. Kaliny Żaczek – emocje rosły razem z proponowanymi cenami. Na kiermaszu prezentowały się piękne kartki i ozdoby świateczne, kubek, zdjęcia… Żaden z przedmiotów nie czekał długo na nowego właściciela, dzięki czemu udało się uzbierać ponad 1000zł! Pieniądze te trafią do dwojga Stypendystów MoN, których rodzina znalazła się w trudnej sytuacji. Pragniemy gorąco podziękować osobom, które zaangażowały się w pomoc przy Kiermaszu, a także nabywcom wystawianych przedmiotów za okazaną hojność. A w Warszawie widzimy się już za rok!